Ear Hook Neckband Sound Stereo Bluetooth Waterproof Bt Wireless Sport Bone Conduction Headphones Earphones
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Wire Material: | PVC |
| Color: | Blue, Red, White, Black |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2022
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2013-05-28
Number of Employees
61
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- KS-G1
- Type
- Electret Earphone
- Usage
- Portable Media Player, Computer, Mobile Phone
- Function
- RF, Waterproof, HiFi
- Jack Diameter
- Wireless
- Jack Type
- USB
- Product Name
- Air Bone Conduct Earphone
- Battery Capacity
- 1200mAh
- Bluetooth Version
- V5.1
- Wireless Distance
- 10m
- Transport Package
- Color Box
- Trademark
- KINGSTAR
- Origin
- China
- Production Capacity
- 3000PCS/Day
Packaging & Delivery
- Package Size
- 10.00cm * 10.00cm * 10.00cm
- Package Gross Weight
- 1.000kg
Product Description
Product Description
Technical Parameters:
Picture Show





FAQ
Q1:Can I print our logo on the products and change the color of products?
A:Yes, we accept OEM service.
Q2:Can I get a sample?
A:Of course, but you may need to pay sample charge which will be returned after any order signed. Some stock sample will be free
for you!
Q3: What is the sample lead time & production lead time?
A: the stock sample 1 day, making sample 3-5 workdays after received your sample charge. The production lead time depend on your
order quantity, about 3-15 days.
Q4: What's your payment terms and trade terms?
A: We can accept TT, Paypal, L/C at sight. 30% deposit and 70% before shipment. We'll show you the photos of the products and
packages before you pay the balance.
Q5: What is your terms of delivery?
A:Fedex/DHL/UPS/TNT/EMS for sample
By air/sea/train for batch goods; Airport/port /station receiving.
Customers specifying freight forwarders or negotiable shipping methods.
Q6:What certificates your products have?
A:Most of our products have CE RoHs FCC BQB etc. Don't worry about the quality!
Technical Parameters:
| Product Name | Air Bone Conduct Earphone |
| Battery Capacity | 180mAh |
| Playing Time | 5-6 H |
| Charging Time | 1-2 H |
| Bluetooth Version | V5.1 |
| Wireless Distance | 10m |
| Frequency | 60Hz ~ 20KHz |
Picture Show





FAQ
Q1:Can I print our logo on the products and change the color of products?
A:Yes, we accept OEM service.
Q2:Can I get a sample?
A:Of course, but you may need to pay sample charge which will be returned after any order signed. Some stock sample will be free
for you!
Q3: What is the sample lead time & production lead time?
A: the stock sample 1 day, making sample 3-5 workdays after received your sample charge. The production lead time depend on your
order quantity, about 3-15 days.
Q4: What's your payment terms and trade terms?
A: We can accept TT, Paypal, L/C at sight. 30% deposit and 70% before shipment. We'll show you the photos of the products and
packages before you pay the balance.
Q5: What is your terms of delivery?
A:Fedex/DHL/UPS/TNT/EMS for sample
By air/sea/train for batch goods; Airport/port /station receiving.
Customers specifying freight forwarders or negotiable shipping methods.
Q6:What certificates your products have?
A:Most of our products have CE RoHs FCC BQB etc. Don't worry about the quality!
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- TWS Earbuds
- Others TWS Earbuds
- Ear Hook Neckband Sound Stereo Bluetooth Waterproof Bt Wireless Sport Bone Conduction Headphones Earphones
Related Categories
Hot Searches
More