|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Compatible Brand: | Compatible with Most Brands on The Market |
| Type: | Portable |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product size | 160*80*33mm |
| Input voltage | 2.1A/5V |
| Output voltage | 2.1A/5V |
| Battery capacity | 30000mAh |
| Battery type | Polymer lithium ion battery |
| Additional features | Solar 4USB Port Output Dual Input with 9 LED Camping Lights |
| Product net weight/gross weight | 540g/750g |
| product color | orange |
| Configuration | Kraft carton packaging + manual + charging cable |
| Package size | 196*115*40mm |
| Packing size | 47*37*28CM (50pcs/box) |
| Packing weight | 29KG |








