Professional Surround Sound for Computer Wired Headsets with Mic LED Light Headphone Cool Cat Shape Gaming Headset Gamer Headphones
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Wire Material: | PVC |
| Color: | Blue, White, Black |
Diamond Member Since 2022
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2013-05-28
Number of Employees
61
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- Cl-SY855
- Type
- Headband
- Communication
- Wired
- Usage
- DJ, Portable Media Player, Computer, Mobile Phone
- Function
- Multimedia, Microphone
- Jack Diameter
- 3.5mm
- Jack Type
- L-shaped
- Transport Package
- Retail Packing Can Choose
- Specification
- PVC
- Trademark
- KINGSTAR
- Origin
- China
- Production Capacity
- 3000/Days
Product Description
Product Description:
| Speaker size | 40mm |
| Impedance | 32 Ω |
| Frequency range | 20-20Khz |
| Sensitivity | 110dB+/-3dB |
| Cable Length | 2m+/-10% |
| Plug | 3.5MM |
| Mic Size | Φ6.0x5mm |
| Impedance | 2.2K ohms |
Show Pictures:





Exhibition Show:

Certificate:
FAQ:
Q1:Can I print our logo on the products and change the color of products?
A:Yes, we accept OEM service.
Q2:Can I get a sample?
A:Of course, but you may need to pay sample charge which will be returned after any order signed. Some stock sample will be free for you!
Q3: What is the sample lead time & production lead time?
A: The stock sample 1 day, making sample 3-5 workdays after received your sample charge. The production lead time depend on your order quantity, about 7-30 days.
Q4: What's your payment terms and trade terms?
A: We can accept TT, Paypal, L/C at sight. 30% deposit and 70% before shipment. We'll show you the photos of the products and packages before you pay the balance.
Q5: What is your terms of delivery?
A:Fedex/DHL/UPS/TNT/EMS for sample
By air/sea/train for batch goods; Airport/port /station receiving.
Customers specifying freight forwarders or negotiable shipping methods.
Q6:What certificates your products have?
A:Most of our products have CE, RoHs, FCC, BQB etc. Don't worry about the quality!
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Gaming Itmes
- Gaming Headset
- Professional Surround Sound for Computer Wired Headsets with Mic LED Light Headphone Cool Cat Shape Gaming Headset Gamer Headphones
Related Categories
Hot Searches
More