Super Bass Portable Wireless Connect with USB TF MP3 Player RGB Colorful LED Audio System Sound Blue Tooth Speaker
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Bluetooth Wireless Speaker |
| Amplification Type: | Active |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2022
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2013-05-28
Number of Employees
61
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- RA-T321
- Speaker Material
- Metal
- Usage
- Mobile Phone, Portable Player, Computer, Home Theatre System, Radio, TV, Stage/DJ, Karaoke
- Interface
- Other
- Sound Channel
- Other
- Color
- Black
- Special Function
- With Remote Control, Touch Control, Memory Card Support, Radio, USB Disk Support, Anti-magnetic, Alarm Clock
- Compatible Product
- Universal
- Version
- Bluetooth5.3
- Transmission Range
- 10m
- Battery Capacity
- 500mAh
- Battery Voltage
- 3.7V
- Normal Volume Playback
- 1.5h
- Speaker Power
- 4Ω/5W*1
- Frequency Response
- 120Hz-20kHz
- Charging Time
- 2h
- Transport Package
- Color Box
- Specification
- 85x49x133.4mm
- Trademark
- KINGSTAR
- Origin
- China
- Production Capacity
- 3000/Days
Packaging & Delivery
- Package Size
- 61.50cm * 35.20cm * 29.30cm
- Package Gross Weight
- 13.500kg
Product Description
Product Description
Waterproof Outdoor Blue Tooth Speaker Portable Subwoofer Mini Party Support Music Wireless Speaker
Technical Parameters:
Picture Show





Waterproof Outdoor Blue Tooth Speaker Portable Subwoofer Mini Party Support Music Wireless Speaker
Technical Parameters:
| Product Name | Wireless Bluetooth Speaker |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Playing Time | 4-5 H |
| Charging Time | 1-2 H |
| Bluetooth Version | V5.0 |
| Wireless Distance | 10m |
| Active power | 5W |
| Signal&Noise Ratio | ≥75dB |
| Impedance | 4 OHM(Ω) |
| Frequency | 60Hz ~ 20KHz |
| Distortion | ≤ 3% |
Picture Show





Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Speaker
- Portable Speaker
- Super Bass Portable Wireless Connect with USB TF MP3 Player RGB Colorful LED Audio System Sound Blue Tooth Speaker
Related Categories
Hot Searches
More