Aux FM Radio Power Bank OEM F4 Portable Wireless Speaker with FM Radio Remote Camera Control Speaker
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Bluetooth Wireless Speaker |
| Amplification Type: | Active |
Diamond Member Since 2022
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2013-05-28
Number of Employees
61
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- RA-F4
- Speaker Material
- Metal
- Usage
- Mobile Phone, Portable Player, Computer, Home Theatre System, Radio, TV, Stage/DJ, Karaoke
- Interface
- Other
- Sound Channel
- Other
- Color
- Black
- Special Function
- With Remote Control, Touch Control, Memory Card Support, Radio, USB Disk Support, Anti-magnetic, Alarm Clock
- Compatible Product
- Universal
- Version
- Jl5.0
- Transmission Range
- 10-15m
- Battery Capacity
- 1200mAh
- Battery Voltage
- 5V
- Normal Volume Playback
- 4-6 Hours
- Charging
- 5V/1.5A
- Frequency Response
- 60Hz-16kHz
- Charging Time
- 2h
- Transport Package
- Color Box
- Specification
- 143*80*37MM
- Trademark
- KINGSTAR
- Origin
- China
- Production Capacity
- 3000/Days
Product Description
Waterproof Outdoor Blue Tooth Speaker Portable Subwoofer Mini Party Support Music Wireless Speaker
Technical Parameters:
| Product Name | Wireless Bluetooth Speaker |
| Battery Capacity | 4000mah |
| Playing Time | 1.5H |
| Charging Time | 2 H |
| Bluetooth Version | V5.0 |
| Wireless Distance | 10m |
| Active power | 5W |
| Signal&Noise Ratio | ≥75dB |
| Impedance | 4 OHM(Ω) |
| Frequency | 60Hz ~ 16KHz |
| Distortion | ≤ 3% |
Picture Show





Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Speaker
- Portable Speaker
- Aux FM Radio Power Bank OEM F4 Portable Wireless Speaker with FM Radio Remote Camera Control Speaker
Related Categories
Hot Searches
More