|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Compatible Brand: | Compatible with Most Brands on The Market |
| Type: | Portable |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Maximum power | 120W(±5%) |
| Output Dual USB | 5V2.0A |
| DC output | 18.0V6.66A |
| Weight | 2.4Kg |
| Material | sunpower solar panel + tarpaulin |
| Size | unfolded 1885*405mm, folded 405*290*30mm |
| Color | Black |
| Accessories | DC cable + data cable + carabiner + 8 sets of DC connectors |
| Lifespan | 5 years |
| Scope of application | Notebook computers, 12V batteries, charging mobile phones, Power bank, 5V12V electronic product device, etc. |
| Package size | 555*465*50mm |
| Box quantity and weight | 5PCS/15Kg |
| Packing size | 500X600X200mm |



