|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Battery is Removable: | No |
| Capacity: | 28800mAh |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| PCB scheme | Nanxin (8812) |
| Input voltage / current | |
| Micro | 5V/2A,9V/2A,12V/1.5A |
| Type-C | 5V/3A,9V/3A,12V/3A,15V/3A,20V/2.25A |
| Output voltage / current:Type-C:(65W max) | |
| USB1 | 5V/4.5A,9V/2A,12V/1.5A |
| USB2 | 5V/3A,9V/2A,12V/1.5 |
| Input/Output Power Time: | 10h/5h |
| Efficiency Rate | 94% |
| Dimenssion | 74.8*151.6*40.3mm |
| Materials | ABS |


